Doğulu Müzik ve Bale Eğitim Kurumları

Doğulu Müzik ve Bale Eğitim kurumları, 01.12.2002 yılında Seval Doğulu ve Zafer Doğulu tarafından Büyükçekmece’de kurulmuştur. Ağabeyleri, Yurdaer Doğulu’dan aldıkları bilgi ve deneyimle sistemli, düzenli ve seviyeli bir programla Müzik, Bale, Dans, Tiyatro, Görsel sanatlar eğitimi veren özel konservatuvar ayarında bir kurumdur. 1000 metrekare, kapalı alan üzerine kurulan okul, gitar sınıfları, piyano-org sınıfları, bağlama- bateri sınıfları, bale-dans–tiyatro-jimnastik sınıfları, öğretmenler odası, soyunma odası, bekleme salonu, kayıt stüdyosu, müzik organizasyon departmanı , Franchise departmanı, muhasebe departmanı, danışma ve müdüriyet odalarına sahiptir.

2005 yılında BEYLİKDÜZÜ ADAKENT’e merkezini taşıyan Doğulu müzik, kısa sürede MİMARSİNAN ve BAHÇEŞEHİR şubelerini açmıştır, 2010 yılında TORİUM Alisveriş merkezinde müzik aletleri ve bale giysileri satış mağazasını hizmete sunmuştur. Torium AVM de DOĞULU MÜZİK’ satış mağazasının yanı sıra 5.şube olarak, özel sınıflarıyla eğitim merkezi olarak da hizmet vermeye devam etmektedir. Ayrıca, Doğulu müzik Türkiye’nin ilklerinden olan 3-6 yaş çocuklarımızı sanatla tanıştıran yetenek geliştirme merkezini, 2011 yılında Bahçeşehir de hizmete sunmuştur. 2012 yılı aralık ayı itibariyle Beylikdüzü şubesine, enstrüman satış mağazasını da ekleyerek yeni yerinde hizmet vermeye devam etmektedir.15/11/2018 tarihinde İZMİR/KARŞIYAKA şubesi de hizmete girmiştir.09/10/2018 tarihinde HALKALI şubemizde (franchising) hizmete girmiştir.
Doğulu müzik bale eğitim kurumları; MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI https://beylikduzu.meb.gov.tr/www/ozel-muhtelif-kurslar/icerik/797 ,LONDRA MÜZİK AKADEMİSİ https://lcme.uwl.ac.uk/information/public-centres/europe/turkey ve SOFYA ULUSAL MÜZİK-BALE AKADEMİSİ’ nin VAGANOVA SİSTEMİ http://vaganovamethod-turkey.org/index.php/partnerlerimiz/181-dogulu-muzik ile çalışan yetkili sınav ve eğitim merkezidir.
"Gelecek, sanat ve müzikte verilen doğru eğitimle şekillenecek" İlkesiyle yola çıkan Doğulu Müzik, modern bir eğitim kurumu olarak sürekli gelişmeye devam edecektir.